

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 10 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 5 V |
| Breakdown Voltage | 6 V |
| Polarity | Bidirectional |
| Voltage ESD Contact | 15 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 8 kV |
| Diode Capacitance | 2.5 pF |
Stock: 1174
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06470
Ext.Price$0.06470
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06470 | $0.06470 |
| 10 | $0.03235 | $0.32350 |
| 50 | $0.02872 | $1.43600 |
| 100 | $0.02550 | $2.55000 |
| 500 | $0.02264 | $11.32000 |
| 1000 | $0.02010 | $20.10000 |
| 3000 | $0.01784 | $53.52000 |
| 5000 | $0.01625 | $81.25000 |
| 10000 | $0.01480 | $148.00000 |
